اطلاعات مفید در باره ماهی و تن ماهی

آشنایی در باره ماهی و تن ماهی

در این مطلب میخواهیم اطلاعات کلی راجب تن ماهی و کنسرو ماهی در اختیارتون بگذاریم امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

در ایران به اشتباه کنسرو ماهی را با با تن ماهی اشتباه میگیرند.کنسرو شامل انواع ماهی ها است .ماهی دارای خواص بسیار زیادی است .ماهی های تن زیر مجموعه یک نوع ماهی خاص به نام Scombridae میباشند.در صورتی که اطلاعات اشتباهی در این مورد داریم.

ماهی

اصولا مردم کنسرو ماهی را با نام «تن ماهی» می‌شناسند که عنوان نادرستی است زیرا کنسرو ماهی می‌تواند از انواع مختلف ماهی تهیه شود؛. در کشور ما، کنسرو ماهی تن طرفداران زیادی دارد. «تن» نام یک نوع ماهی نیست بلکه نام گروهی وسیع از ماهی‌هاست.ماهی تن دارای رنگ های متنوعی میباشد بعضی از آن ها قرمز رنگ و برخی دیگرسفید رنگ هستند.شاید برای شما هم جالب باشد که چرا رنگ گوشت این ماهی قرمز است دلیل آن این است ، میزان زیاد میوگلوبین (پروتئین محتوی آهن در عضله ) گوشت سفید ماهی تن دارای پروتئین و ویتامین های بسیاری است.

تن ماهی

سعی کنید از ماهی های رودخانه ای و دریایی بیشتر استفاده کنید تا ماهی های کنسرو شده چون دارای مواد نگه دارنده نیستند.

در مقایسه با مصرف غذاهای آماده و فست فودها ،کنسرو ماهی الویت دارد؛به شرط آنکه سلامت آن تضمین شده باشد و در کنار آن سبزی های تازه هم استفاده شود. در مطلب بعدی  که به زودی منتشر میشود و از همین سایت در اختیارتان قرار میگیرد در مورد ماهی تزئینی، واردات ماهی و ماهی آکواریومی صحبت خواهیم کرد.

برای دیده شدن سایت خود در اولین صفحات جستجو شده درگوگل با ما تماس بگیرید.

محمد دانیالی

 

درباره نویسنده

لغو پاسخ دادن