انواع ماهی تن ها

با سلام خدمت بازدید کنندگان محترم سایت tunacannedfish متاسفانه مدتی هست که به دلایلی مطالب سایت بروز رسانی نشده و از این بابت پوزش میطلبیم و خوشحالیم که باز هم در خدمت شما عزیزان هستیم. امروز مطلبی رو در ارتباط با انواع تن ماهی های تولید شده در ایران و نحوه ی مصرف آن برای شما بازدید کنندگان عزیز منتشر خواهیم کرد.

تن ماهی

در مطلب قبل اطلاعاتی را در خصوص مصرف تن ماهی و خواص آن در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. همانطور که گفتیم امروزه مصرف کنسرو ماهی جایگاه ویژه ای در برنامه غذایی ما ایرانی ها دارد و دلیل این امر هم این است که ماهی تازه در بسیاری از نقاط کشور به راحتی در دسترس مردم نیست و مردم به مصرف ماهی کنسرو شده رو اورده اند که البته اگر به طور کاملا استاندارد و ماهی تازه کنسرو بشود و مواد نگهدارنده ای که به آن اضافه میشود مرغوب باشد از نظر ارزش غذایی تفاوت خاصی با ماهی تازه ندارد. امروزه انواع کنسرو ماهی ها در حال تولید هستند که به مصرف عموم میرسد. چند نوع از انواع ماهی تن ها که مصرف کنندگان زیادی را به خود اختصاص داده اند عبارتند از:

ماهی تن در آب نمک: که سرشار از پروتئین با قابلیت جذب بالا بوده و فاقد روغن اضافی است از این رو مناسب برای کسانی که کلسترول بالا دارند مخصوصا افراد سالمند و کسانی که رژیم غذایی خاصی را دنبال میکنند.

ماهی تن با فلفل طبیعی: فلفل ادویه است که اگر به مقدار کافی استفاده شود سیستم دفاعی بدن را تقویت میکند. این نوع ماهی تن مورد پسند افرادی است که غذای های تند مصرف میکنند و برای کودکان و خانم های که سابقع سردرد و میگرن دارند توصیه نمیشود.

تن ماهی در روغن زیتون: خب در این نوع از کنسرو ماهی علاوه بر خواصی که خود تن دارد خواص روغن زیتون و اسید های چرب مورد نیاز بدن را دارد به همین دلیل مصرف این محصول جایگاه ویژه ای را بین مصرف کنندگان دارد. در تن ماهی های معمولی از روغن آفتابگردان استفاده میکنند.

به همه ی عزیزانی که مصرف تن ماهی را در برنامه غذایی خود دارند توصیه میشود حتما قوطی کنسرو را قبل از مصرف ۰ دقیقه بجوشانند و سپس استفاده کنند. توصیه شده که همراه با ماهی از سبزیجات تازه نیز استفاده شود. بعضی از متخصصین تغذیه بر این باورند که در یک هفته به مقدار زیاد از مصرف تن ماهی پرهیز کنیم در حالی که تا الان در هیچ منبعی محدودیتی برای مصرف این غذای پروتئینی ذکر نشده است و میتوان با توجه به ذائقه افراد ماهی را در طول هفته مصرف کرد. امیدورام این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

درباره نویسنده

لغو پاسخ دادن